Μουντιάλ 2022: Το πρόγραμμα και οι ώρες των τηλεοπτικών μεταδόσεων

0
skyline

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα του Μουντιάλ 2022, αλλά και τις ώρες έναρξης των αναμετρήσεων.

Μία ημέρα απέμεινε για την σέντρα του Μουντιάλ 2022, που θα διεξαχθεί στα γήπεδα του Κατάρ, με την οικοδέσποινα χώρα να αντιμετωπίζει τον Ισημερινό στην πρεμιέρα της διοργάνωσης που έχει προγραμματιστεί για την Κυριακή 20/11. Η τηλεοπτική κάλυψη του τουρνουά θα γίνει από τον ΑΝΤ1 και την συνδρομητική του πλατφόρμα ΑΝΤ1+, ενώ οι διοργανωτές έχουν τοποθετήσει έως και τέσσερεις αγώνες κάθε μέρα μέχρι τις 02/12.

Η φάση των ομίλων θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον, με αναμετρήσεις ανάμεσα σε κορυφαίες εθνικές ομάδες όπως το παιχνίδι Ισπανία – Γερμανία (21:00, 27/11) και το Πορτογαλία – Ουρουγουάη (28/11, 21:00). Το βλέμμα των φιλάθλων θα βρίσκεται πάνω στην Βραζιλία και την Αργεντινή, οι οποίες μετά από πολλά χρόνια είναι έτοιμες να διεκδικήσουν το βαρύτιμο τρόπαιο, καθώς υπενθυμίζεται ότι η τελευταία ομάδα εκτός Ευρώπης που στέφθηκε πρωταθλήτρια κόσμου ήταν η «Σελεσάο» το 2002.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Μουντιάλ 2022:

Φάση ομίλων: 1η Αγωνιστική

  • Κυριακή 20 Νοεμβρίου

18:00 Κατάρ – Ισημερινός (1ος όμιλος) – ΑΝΤ1

  • Δευτέρα 21 Νοεμβρίου

15:00 Αγγλία – Ιράν (2ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

18:00 Σενεγάλη – Ολλανδία (1ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

21:00 ΗΠΑ – Ουαλία (2ος όμιλος) – ΑΝΤ1

  • Τρίτη 22 Νοεμβρίου

12:00 Αργεντινή – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

15:00 Δανία – Τυνησία (4ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

18:00 Μεξικό – Πολωνία (3ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

21:00 Γαλλία – Αυστραλία (4ος όμιλος) – ΑΝΤ1

  • Τετάρτη 23 Νοεμβρίου

12:00 Μαρόκο – Κροατία (6ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

15:00 Γερμανία – Ιαπωνία (5ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

18:00 Ισπανία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

21:00 Βέλγιο – Καναδάς (6ος όμιλος) – ΑΝΤ1

  • Πέμπτη 24 Νοεμβρίου

12:00 Ελβετία – Καμερούν (7ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

15:00 Ουρουγουάη – Νότια Κορέα (8ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

18:00 Πορτογαλία – Γκάνα (8ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

21:00 Βραζιλία – Σερβία (7ος όμιλος) – ΑΝΤ1

Φάση ομίλων: 2η Αγωνιστική

  • Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

12:00 Ουαλία – Ιράν (2ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

15:00 Κατάρ – Σενεγάλη (1ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

18:00 Ολλανδία – Ισημερινός (1ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

21:00 Αγγλία – ΗΠΑ (2ος όμιλος) – ΑΝΤ1

  • Σάββατο 26 Νοεμβρίου

12:00 Τυνησία – Αυστραλία (4ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

15:00 Πολωνία – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

18:00 Γαλλία – Δανία (4ος όμιλος) – ΑΝΤ1

21:00 Αργεντινή – Μεξικό (3ος όμιλος) – ΑΝΤ1

  • Κυριακή 27 Νοεμβρίου

12:00 Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

15:00 Βέλγιο – Μαρόκο (6ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

18:00 Κροατία – Καναδάς (6ος όμιλος) – ΑΝΤ1

21:00 Ισπανία – Γερμανία (5ος όμιλος) – ΑΝΤ1

  • Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

12:00 Καμερούν – Σερβία (7ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

15:00 Νότια Κορέα – Γκάνα (8ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

18:00 Βραζιλία – Ελβετία (7ος όμιλος) – ΑΝΤ1

21:00 Πορτογαλία – Ουρουγουάη (8ος όμιλος) – ΑΝΤ1

Φάση ομίλων: 3η Αγωνιστική

  • Τρίτη 29 Νοεμβρίου

17:00 Ισημερινός – Σενεγάλη (1ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

17:00 Ολλανδία – Κατάρ (1ος όμιλος) – ΑΝΤ1

21:00 Ιράν – ΗΠΑ (2ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

21:00 Ουαλία – Αγγλία (2ος όμιλος) – ΑΝΤ1

  • Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

17:00 Αυστραλία – Δανία (4ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

17:00 Τυνησία – Γαλλία (4ος όμιλος) – ΑΝΤ1

21:00 Πολωνία – Αργεντινή (3ος όμιλος) – ΑΝΤ1

21:00 Σαουδική Αραβία – Μεξικό (3ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

  • Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

17:00 Καναδάς – Μαρόκο (6ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

17:00 Κροατία – Βέλγιο (6ος όμιλος) – ΑΝΤ1

21:00 Ιαπωνία – Ισπανία (5ος όμιλος) – ΑΝΤ1

21:00 Κόστα Ρίκα – Γερμανία (5ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

  • Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

17:00 Γκάνα – Ουρουγουάη (8ος όμιλος) – ΑΝΤ1

17:00 Νότια Κορέα – Πορτογαλία (8ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

21:00 Σερβία – Ελβετία (7ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

21:00 Καμερούν – Βραζιλία (7ος όμιλος) – ΑΝΤ1

Πηγή: ieidiseis.gr