Τα ίδια και τα ίδια!

0
skyline

Γράφει ο Γιώργος Ζαβλάρης

Για τα όσα είδαμε στο ΟΑΚΑ και πάλι το βράδυ της Τετάρτης δεν αξίζει να γράψω κάτι. Το ίδιο έργο επαναλαμβάνεται. Μια ΑΕΚ να προσπαθεί όσο μπορεί, διότι πράγματι οι παίκτες της προσπαθούν, αλλά στο τέλος να φεύγει ηττημένη και πάλι, διότι τα προβλήματα της σε όλους τους τομείς είναι τεράστια και αντίπαλοι με την ποιότητα του ΠΑΟΚ τα κάνουν να φαίνονται περισσότερο.

Η κλασική άμυνα, που με δύο καλές πάσες κόβεται στα δύο και έχει απίστευτα κενά. Ο ΠΑΟΚ είχε δύο καλούς συνδυασμούς στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου και πέτυχε δύο γκολ. Όχι μόνο ο ΠΑΟΚ, που είναι και βελτιωμένος στα τελευταία ματς, οποιαδήποτε ομάδα με έναν καλό συνδυασμό μπορεί να σκοράρει κόντρα στη φετινή ΑΕΚ.

Και μετά το 0-2…

Ένα βαρετό, αργό, προβλέψιμο και ότι άλλο θέλετε προσθέστε παιχνίδι από την πλευρά της ΑΕΚ. Μηδενική φαντασία, ελάχιστες συνεργασίες, αρκετά αβίαστα λάθη και φυσικά πάντα κακή επιλογή όταν φτάνει λίγο πιο έξω από την μεγάλη περιοχή του αντιπάλου.

Κουράστηκε ο κόσμος της ΑΕΚ όμως και το σφύριγμα της λήξης στο ματς της 10ης αγωνιστικής των Πλέι-Οφ σε 10 ημέρες από τώρα θα είναι ανακουφιστικό.

Τα αποτελέσματα της αγωνιστικής και ο ”τελικός”

Βαθμολογικά η ΑΕΚ βέβαια δεν έχασε το πλεονέκτημα της έναντι του Παναθηναϊκού, που λίγο νωρίτερα από το ντέρμπι του ΟΑΚΑ ήρθε ισόπαλος με 2-2 με τον Αστέρα Τρίπολης.

Το πλεονέκτημα βέβαια θα χαθεί εντελώς αν χάσει στη Λεωφόρο τη Κυριακή. Είναι πλέον το πιο κρίσιμο ματς της σεζόν για την ΑΕΚ.

Δεν μου αρέσει που το γράφω αυτό, αλλά κακά τα ψέμματα ακόμη και η ισοπαλία είναι καλό αποτέλεσμα για την ΑΕΚ, η οποία έχει μάλλον και πιο βατό πρόγραμμα στις δυο τελευταίες αγωνιστικές.

Κάντε ένα “Like” στην νέα μας σελίδα μας στο Facebook(INAEK)

Κάντε ένα “Like” στην κλασσική μας σελίδα μας στο Facebook(inAEK.gr)