Άλλους 3 βαθμούς η ομάδα PES

0
skyline

Μία νίκη και μία ήττα σημείωσε η ομάδα PES της ΑΕΚ στην 9η και 10η αγωνιστική. Η “Ένωση” ηττήθηκε από τη Σάμο με 2-1, ενώ επικράτησε με 7-0 των Panthers.

Στο πρώτο παιχνίδι, οι νησιώτες προηγήθηκαν νωρίς στο 4′, ενώ στο 16′ έφτασαν στο 2-0. Οι παίκτες του Δημήτρη Πάτση αντέδρασαν, ανέβασαν την απόδοσή τους, ωστόσο το μόνο που πέτυχαν ήταν να μειώσουν σε 2-1 με τον Radu στο 38′ με πέναλτι.

Στο δεύτερο παιχνίδι, η “Ένωση” προηγήθηκε στο 6′ με αυτογκόλ, ενώ με τρομερή πίεση οδήγησε σε πολλά λάθη την αντίπαλη άμυνα. Έτσι, στο 24′ ο Λινάρδος έκανε το 2-0, ο Φολίνας το 3-0 με εκπληκτική λόμπα και ο Λινάρδος και πάλι στο 31′ “έγραψε” το 4-0 του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Faber σκόραρε δις (59′, 62′) και ο Φολίνας διαμόρφωσε το τελικό 7-0 στο 71′.

ΑΕΚ – Σάμος 1-2