Νίκη στο τελευταίο λεπτό

0
skyline

Μία συγκλονιστική νίκη πανηγύρισε η ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ που επικράτησε εκτός έδρας του Ερμή Ζωγράφου με 2-1 με γκολ στα τελευταία δευτερόλεπτα. Οι Πρωταθλητές Ελλάδος είδαν τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο τελευταίο λεπτό, όμως απάντησαν άμεσα με γκολ κατακτώντας έτσι το τρίποντο κυριολεκτικά στα τελευταία δευτερόλεπτα.

΄Έτσι, η ΑΕΚ διατηρήθηκε στο +7 από τον ΑΣΕ Δούκα (με ένα ματς λιγότερο) δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε της κανονικής περιόδου και βρίσκεται μία ανάσα από την κατάκτηση της πρώτης θέσης και του απόλυτου πλεονεκτήματος έδρας στα πλέι οφ.

Σε ένα πραγματικό ντέρμπι, με αμφότερες τις ομάδες να κυνηγούν ευκαιρίες, ο Πάνου άνοιξε το σκορ και έδωσε το προβάδισμα στην “Ένωση” στο 15′, μετά από πολλές προσπάθειες και πιέσεις. Το 0-1 διατηρήθηκε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Καθ’ όλη τη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου οι ομάδες έψαχναν το γκολ, το οποίο βρήκαν στο τέλος αμφότερες. Η αντίπαλη ομάδα ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό όμως, χωρίς να έχει πει την τελευταία της κουβέντα και αποδεικνύοντας ότι και τα δευτερόλεπτα μετρούν, η ΑΕΚ έφτασε στη μεγάλη νίκη λίγο πριν τη λήξη του αγώνα με γκολ του Θανασάι, ο οποίος δείχνει να έχει επιστρέψει από τον τραυματισμό του ανεπηρέαστος.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ, κόντρα στο Ρέθυμνο Futsal για την 21η αγωνιστική της Futsal Superleague.

Ερμής Ζωγράφου – ΑΕΚ 1-2
Σκόρερς: Πάνου, Θανασάι.

Κάντε ένα “Like” στην νέα μας σελίδα μας στο Facebook(INAEK)

Κάντε ένα “Like” στην κλασσική μας σελίδα μας στο Facebook(inAEK.gr)