To πρόγραμμα του τριημέρου

0

Ένα τριήμερο (08-09-10/02) γεμάτο αγώνες ξεκινάει και πάλι για τα τμήματα της ΑΕΚ με στόχο φυσικά την κορυφή.

Το Σάββατο (08/02) το πρόγραμμα ξεκινάει με τις ομάδες επιτραπέζιας αντισφαίρισης Ανδρών και Γυναικών να αγωνίζονται σε Χανιά και ΣΕΦ αντίστοιχα με στόχο να επεκτείνουν το απόλυτο τους στα πρωταθλήματά τους. Στις 19:00 η ομάδα χάντμπολ υποδέχεται την Drammen για τον 1ο αγώνα της Φάσης των “16” του Challenge Cup και με τον κόσμο στο πλευρό της θέλει να κάνει άλμα πρόκρισης στα προημιτελικά. Στις 22:00 η ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου σάλας φιλοξενείται από τον Ερμή Ζωγράφου σε άλλη μία “μάχη” για την κατάκτηση της 1ης θέσης στην κανονική διάρκεια.

Την Κυριακή (09/02) η ομάδα Σκάκι υποδέχεται τον ΔΚΠ Λιοσίων σε ένα ντέρμπι της κατηγορίας, ενώ Άνδρες και Γυναίκες στην επιτραπέζια αντισφαίριση ολοκληρώνουν το πρόγραμμά τους. Στις 16:30 η ομάδα Rugby κοντράρεται με τους Raiders, ενώ στις 17:00 η γυναικεία ομάδα βόλεϊ φιλοξενείται στο Αιγάλεω. Στις 19:30 η ομάδα ποδοσφαίρου αντιμετωπίζει τον Παναθηναϊκό στο ντέρμπι της Superleague.

Φυσικά, αγώνες έχουν και τα τμήματα υποδομής σε βόλεϊ και χάντμπολ με τα οποία “κλείνει” και το πρόγραμμα του τριημέρου.

ΟΛΟΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΑΕΚ!

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Σάββατο 08/02/2020
Αγώνας: ΑΣ Πέρα – ΑΕΚ
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Ανδρών
Διοργάνωση: 13η αγωνιστική Α1 Εθνικής Κατηγορίας
Ώρα: 12:00
Γήπεδο: ΕΑΚ Χανίων.

Αγώνας: Παγχιακός – ΑΕΚ
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Γυναικών
Διοργάνωση: 12η αγωνιστική Α2 Εθνικής Κατηγορίας
Ώρα: 12:00
Γήπεδο: Ομοσπονδιακή αίθουσα ΣΕΦ.

Αγώνας: ΑΕ Αμπελοκήπων – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Παγκορασίδων Κ16
Διοργάνωση: 2η αγωνιστική Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 14:15
Γήπεδο: ΑΚ Γουδή.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΟΑ Χανίων
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Ανδρών
Διοργάνωση: 14η αγωνιστική Α1 Εθνικής Κατηγορίας
Ώρα: 15:00
Γήπεδο: ΕΑΚ Χανίων.

Αγώνας: Παναθηναϊκός ΑΟ – ΑΕΚ
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Γυναικών
Διοργάνωση: 13η αγωνιστική Α2 Εθνικής Κατηγορίας
Ώρα: 15:00
Γήπεδο: Ομοσπονδιακή αίθουσα ΣΕΦ.

Aγώνας: Ηλυσιακός ΑΟ – ΑΕΚ
Άθλημα: Χάντμπολ Παμπαίδων Β’
Διοργάνωση: 6η αγωνιστική Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 16:45
Γήπεδο: Ιλισσίων.

Αγώνας: AEK – Drammen HK
Άθλημα: Χάντμπολ Ανδρών
Διοργάνωση: 1ος Αγώνας Φάσης “16” Challenge Cup
Ώρα: 19:00
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΕΚ – Αστέρας Αγ. Δημητρίου
Άθλημα: Βόλεϊ Κορασίδων Κ18
Διοργάνωση: 8η αγωνιστική Β’ Φάσης 1-24 Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 21:00
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: Ερμής Ζωγράφου – ΑΕΚ
Άθλημα: Σάλας Ανδρών
Διοργάνωση: 20η αγωνιστική Super League
Ώρα: 22:00
Γήπεδο: “Α. Φώτσης”, Ζωγράφου.

Κυριακή 09/02/2020
Αγώνας: ΕΑ Βόχας – ΑΕΚ
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Ανδρών
Διοργάνωση: 15η αγωνιστική Α1 Εθνικής Κατηγορίας
Ώρα: 10:00
Γήπεδο: ΕΑΚ Χανίων.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΟ Τελαμών
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Γυναικών
Διοργάνωση: 14η αγωνιστική Α2 Εθνικής Κατηγορίας
Ώρα: 10:00
Γήπεδο: Ομοσπονδιακή αίθουσα ΣΕΦ.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΔΚΠ Άνω Λιοσίων
Άθλημα: Σκάκι
Διοργάνωση: 5η αγωνιστική 2ου Ομίλου Β’ Αττικής
Ώρα: 10:30
Γήπεδο: Εντευκτήριο ΑΕΚ, Νέα Φιλαδέλφεια.

Αγώνας: ΓΝΟΝ “Ο Άρης” – ΑΕΚ
Άθλημα: Χάντμπολ Παίδων
Διοργάνωση: 7η αγωνιστική Β’ Φάσης Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ
Ώρα: 14:00
Γήπεδο: Νίκαιας.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΓΣ Κηφσιάς “Ο Ηρακλής”
Άθλημα: Βόλεϊ Παγκορασίδων Κ16 (Τμήμα 2)
Διοργάνωση: 2η αγωνιστική Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 14:30
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: Ιωνικός ΑΣ Ν.Φ. – ΑΕΚ
Άθλημα: Χάντμπολ Παμπαίδων Α’
Διοργάνωση: 11η αγωνιστική Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ
Ώρα: 15:45
Γήπεδο: Ιωνικού.

Αγώνας: Athens City Raiders – AEK
Άθλημα: Rugby League
Διοργάνωση: 2η αγωνιστική Rugby League Association
Ώρα: 16:30
Γήπεδο: Kifissos Soccer Club.

Αγώνας: ΑΟ Αιγάλεω – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Γυναικών
Διοργάνωση: 15η αγωνιστική Pre League
Ώρα: 17:00
Γήπεδο: “Σ. Βενέτης”, Αιγάλεω.

Αγώνας: ΑΕΚ – Παναθηναϊκός
Άθλημα: Ποδόσφαιρο Ανδρών
Διοργάνωση: 23η αγωνιστική Superleague
Ώρα: 19:30
Γήπεδο: ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΕ Αμμπελοκήπων
Άθλημα: Βόλεϊ Παγκορασίδων Κ16 (Τμήμα 3)
Διοργάνωση: 2η αγωνιστική Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 19:30
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Δευτέρα 10/02/2020
Αγώνας: Πανερυθραϊκός ΑΣ – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Παίδων Κ18
Διοργάνωση: 4η αγωνιστική Β’ Φάσης 1-6 Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 17:30
Γήπεδο: “Σ. Καλαϊτζής”, Ν. Ερυθραία.

(Από:aek.gr)

Κάντε ένα “Like” στην νέα μας σελίδα μας στο Facebook(INAEK)

Κάντε ένα “Like” στην κλασσική μας σελίδα μας στο Facebook(inAEK.gr)

Ακολουθήστε μας στο Instagram   

Βρείτε μας στο Twitter

Εγγραφείτε στο κανάλι μας στο Youtube