Πανηγυρική νίκη με 7-1 επί της Elite!

0
skyline

Η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ νίκησε πανηγυρικά με 7-1 επικράτησε την αντίστοιχη της Elite, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Futsal Superleague διατηρώντας έτσι και με διαφορά την κορυφή τους στο βαθμολογικό πίνακα, 3 αγωνιστικές πριν το φινάλε της κανονικής περιόδου.

Οι Πρωταθλητές Ελλάδος μπήκαν αποφασισμένοι στο παιχνίδι. Μόλις στο 3′, ο Παπαδόπουλος μετά από όμορφη πάσα του Πάνου σκόραρε το πρώτο γκολ για την “Ένωση”. Στο 5′ ο Ταρνανίδης έφυγε στην κόντρα, χάνοντας τη μπάλα, αλλά με εντυπωσιακό τάκλιν, ο Καρύδας τον τροφοδότησε εκ νέου για να σημειώσει το 2-0.Παρά τις προσπάθειες των αντιπάλων, η ΑΕΚ δεν έχασε τον ρυθμό της και στο 12′ ήρθε το τρίτο γκολ από τον Πάνου, θέτοντας έτσι το 3-0 για το ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Θανάσι από το σημείο του πέναλτι έκανε το 4-0 στο 22′, ενώ στη συνέχεια και οι δύο ομάδες έχασαν σημαντικές ευκαιρίες, με τους δύο γκολκίπερ να κρατούν ανέπαφες τις εστίες. Στο 33′, όμως, ξανά ο Θανασάι με όμορφες τρίπλες έκανε το 5-0.και δυο λεπτά αργότερα, στο 35′ ο Σκουτέλης βρήκε και εκείνος τα δίχτυα. Ένα λεπτό πριν το φινάλε η Elite μείωσε σε 6-1, οι κιτρινόμαυροι όμως δεν είχαν “χορτάσει” γκολ και ο Παπαδόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 7-1, 50″ πριν την κόρνα της λήξης.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση της ανδρικής ομάδας ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ, το Σάββατο (08/02, 22:00) όταν και φιλοξενείται από τον Ερμή Ζωγράφου στο κλειστό “Α. Φώτσης”.

Κάντε ένα “Like” στην νέα μας σελίδα μας στο Facebook(INAEK)

Κάντε ένα “Like” στην κλασσική μας σελίδα μας στο Facebook(inAEK.gr)