To πρόγραμμα του τριημέρου

0
skyline

Άλλο ένα τριήμερο έρχεται με την ΑΕΚ να ‘μάχεται’ σε πολλά παιχνίδια.

Το Σάββατο (18/01) το τμήμα ποδηλασίας αγωνίζεται στα Σπάτα, ενώ το απόγευμα οι ομάδες χάντμπολ (17:00), μπάσκετ (17:00) και βόλεϊ γυναικών (18:45) υποδέχονται ΠΑΟΚ, Ήφαιστο Λήμνου και ΑΟ Λαμίας 2013 αντίστοιχα σε κρίσιμες εντός έδρας αναμετρήσεις. Λίγο αργότερα, η ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου σάλας (19:30) φιλοξενείται στη Σαλαμίνα από την τοπική ομάδα.

Την Κυριακή (19/01) η ομάδα ποδηλασίας τρέχει στα Σπάτα για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Cyclo Cross (10:00), ενώ τις 10:30 το σκακιστικό τμήμα αντιμετωπίζει στον Πειραιά τον ΣΟ Ύδρας. Το μεσημέρι της Κυριακής (14:00) το ενδιαφέρον μεταφέρεται στην Πάτρα, όπου η ανδρική ομάδα πόλο κοντράρεται με τη ΝΕ Πατρών, ενώ στις 17:15 η ποδοσφαιρική ΑΕΚ φιλοξενεί τη Λάρισα στο ΟΑΚΑ σε ένα κρίσιμο παιχνίδι.

Το πρόγραμμα “κλείνει” τη Δευτέρα (20/01) με την ομάδα FIFA 11vs11 να αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Άρη Θεσσαλονίκης (22:45) με μόνο στόχο τη νίκη.

Παράλληλα, όλο το τριήμερο αγωνίζονται τα τμήματα υποδομής Βόλεϊ και Χάντμπολ σε σημαντικούς αγώνες σε όλη την Αττική.

Αναλυτικά: (από:aek.gr)
Σάββατο 18/01/2020
Αγώνας: ΑΕΚ – ΕΣΝ Βριλησσίων Μπλε
Άθλημα: Χάντμπολ Παμπαίδων Β’
Διοργάνωση: 3η αγωνιστική Πρωταθλήματος Παμπαίδων Β’ ΕΣΧΑ
Ώρα: 09:15
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΜΤΒ (XCC-Short Track)
Άθλημα: Ποδηλασία
Ώρα: 10:00
Τοποθεσία: Σπάτα.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΕΣΝ Βριλησσίων
Άθλημα: Χάντμπολ Παμπαίδων Α’
Διοργάνωση: 9η αγωνιστική Πρωταθλήματος Παμπαίδων Α’ ΕΣΧΑ
Ώρα: 10:30
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΠΑΟΚ
Άθλημα: Χάντμπολ Ανδρών
Διοργάνωση: 12η αγωνιστική Handball Premier
Ώρα: 17:00
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΕΚ – Ήφαιστος Λήμνου
Άθλημα: Μπάσκετ Ανδρών
Διοργάνωση: 16η αγωνιστική Basket League
Ώρα: 17:00
Γήπεδο: ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΓΣ Σαλαμίνας – ΑΕΚ
Άθλημα: Ποδόσφαιρο Σάλας Ανδρών
Διοργάνωση: 18η αγωνιστική Futsal Superleague
Ώρα: 19:30
Γήπεδο: “Ν. Γραμματικός”, Σαλαμίνα.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΟ Μαρκόπουλου
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18
Διοργάνωση: 5η αγωνιστική Β’ Φάσης 1-24 Πρωταθλήματος Κοριτσιών Κ18 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 21:00
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18 Εκτός Συναγωνισμού 2
Διοργάνωση: 5η αγωνιστική Β’ Φάσης 1-6 Πρωταθλήματος Κοριτσιών Κ18 Εκτός Συναγωνισμού 2 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 21:30
Γήπεδο: Κοκκινιάς Αμαρουσίου.

Κυριακή 19/01/2020
Αγώνας: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Cyclo Cross 2020
Άθλημα: Ποδηλασία
Ώρα: 10:00
Τοποθεσία: Σπάτα.

Αγώνας: ΣΟ Ύδρας – ΑΕΚ
Άθλημα: Σκάκι
Διοργάνωση: 2η αγωνιστική Β2 Ομίλου Β’ Αττικής Σκάκι
Ώρα: 10:30
Γήπεδο: Πειραιάς.

Αγώνας: ΓΣ Χαλανδρίου – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Κ20 Κοριτσιών
Διοργάνωση: 3η αγωνιστική Β’ Φάσης 9-12 Πρωταθλήματος Κοριτσιών Κ20 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 13:30
Γήπεδο: “Ν. Πέρκιζας”, Χαλάνδρι.

Αγώνας: ΝΕ Πατρών – ΑΕΚ
Άθλημα: Πόλο Ανδρών
Διοργάνωση: 6η αγωνιστική Νοτίου Ομίλου Α2 Εθνικής Κατηγορίας
Ώρα: 14:00
Γήπεδο: “Α. Πεπανός”, Πάτρα.

Αγώνας: ΑΕΚ – Λάρισα
Άθλημα: Ποδόσφαιρο Ανδρών
Διοργάνωση: 19η αγωνιστική Superleague
Ώρα: 17:15
Γήπεδο: ΟΑΚΑ.

Αγώνας: Πανερυθραϊκός ΑΣ – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Αγοριών Κ21
Διοργάνωση: 12η αγωνιστική Πρωταθλήματος Αγοριών Κ21 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 18:00
Γήπεδο: “Σ. Καλαϊτζής”, Νέα Ερυθραία.

Αγώνας: Νέοι Βύρωνος – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Αγοριών Κ18
Διοργάνωση: 1η αγωνιστική Β’ Φάσης 1-6 Πρωταθλήματος Αγοριών Κ18 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 19:00
Γήπεδο: Μυρακτής.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΕΑΟ Σπάτων
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18 Εκτός Συναγωνισμού 3
Διοργάνωση: 5η αγωνιστική Β’ Φάσης 7-12 Πρωταθλήματος Κοριτσιών Κ18 Εκτός Συναγωνισμού 3 ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 19:30
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Δευτέρα 20/01/2020
Αγώνας: ΑΣ Κορωπίου ΓΣ Παπασιδέρης – ΑΕΚ
Άθλημα: Χάντμπολ Παίδων
Διοργάνωση: 5η αγωνιστική Β’ Φάσης Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ
Ώρα: 20:45
Γήπεδο: Κορωπίου.

Αγώνας: Άρης – ΑΕΚ
Άθλημα: FIFA 11vs11
Διοργάνωση: 22η αγωνιστική Πρωταθλήματος VGL
Ώρα: 22:45

Κάντε ένα “Like” στην νέα μας σελίδα μας στο Facebook(INAEK)

Κάντε ένα “Like” στην κλασσική μας σελίδα μας στο Facebook(inAEK.gr)

Ακολουθήστε μας στο Instagram   

Βρείτε μας στο Twitter

Εγγραφείτε στο κανάλι μας στο Youtube