Εύκολα την ΑΕΛ ο Ολυμπιακός, ισοπαλία στο Ηράκλειο

0

Τρία από τα πέντε ματς της Σούπερ Λιγκ έχουν μέχρι στιγμής ολοκληρωθεί.

Ολυμπιακός-ΑΕΛ 4-1
Ο Ολυμπιακός πραγματοποίησε για μια ακόμη φορά εξαιρετική εμφάνιση, και νίκησε εύκολα την ΑΕ Λάρισα με σκορ 4-1, την οποία φιλοξένησε στο άδειο από κόσμο «Γ. Καραϊσκάκης», εκτίοντας τη πρώτη από τις δυο αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών. Σε ένα εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο, οι ‘ερυθρόλευκοι’ άνοιξαν το σκορ στο 7ο μόλις λεπτό, με τον Μασούρα, ο οποίος βρήκε τα δίκτυα και λίγο αργότερα, στο 11ο λεπτό μετά από άδειασμα και πάσα του Σουντανί. Στο 17′ έγινε το 3-0 με πλασέ του Σουντανί και το 4-0, στο 35′, με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε ο Ελ Αραμπί. Η ΑΕΛ, από την άλλη, απείλησε ελάχιστα με τον Ουάρντα ο οποίος κατάφερε να βρει τα δίχτυα στο 56′, όπου ο Σα έχασε τη μπάλα από τα χέρια του. Το σκορ έτσι διαμορφώθηκε στο 4-1. Επομένως, ο Ολυμπιακός παραμένει στη πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 37 βαθμούς.

ΟΦΗ-Παναθηναϊκός 1-1
Στην Μεγαλόνησο, οι Κρητικοί πήραν το προβάδισμα κόντρα στη ροή του παιχνιδιού με τον Φιγκεϊρέδο στο 67′. Τρία λεπτά αργότερα, ο Σένκεφελντ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη, ωστόσο οι παίκτες του Δώνη δεν πτοήθηκαν και κατάφεραν να πάρουν τον πολύτιμο βαθμό με πέναλτι του Μακέντα έξι λεπτά πριν το τέλος. Έτσι, στο Γεντί Κουλέ, το ‘ Τριφύλλι ‘ διατήρησε το αήττητο σερί του που κρατάει εδώ και επτά παιχνίδια.

Παναιτωλικός-Ξάνθη 0-0
Τέλος, στα Πηγάδια, σημειώθηκε ‘λευκή ισοπολία’- αμφότερες οι ομάδες δεν κατάφεραν να σκοράρουν. Δεν υπήρξαν ουσιαστικές φάσεις. Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Παναιτωλικός αγωνίστηκε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής, με δεύτερη κίτρινη κάρτα, του Τσιγγάρα.

Υπενθυμίζουμε ότι δύο παιχνίδια βρίσκονται σε εξέλιξη αυτή τη στιγμή- ΑΕΚ- Αστέρας Τρίπολης αναμετριούνται στο ΟΑΚΑ, και ο Ατρόμητος αντιμετωπίζει τη Λαμία, επίσης εντός έδρας.

Κάντε ένα “Like” στην νέα μας σελίδα μας στο Facebook(INAEK)

Κάντε ένα “Like” στην κλασσική μας σελίδα μας στο Facebook(inAEK.gr)