Ισοπαλία στην Λαμία για την ΑΕΚ-Παράπονα για τον Σκουλά

0

Η Ένωση εξήλθε ισόπαλη 2-2 με την Λαμία εκτός έδρας στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Superleague.

Το ματς:

Η ΑΕΚ μπήκε εξαιρετικά στο παιχνίδι και ευτύχισε να προηγηθεί έπειτα από άψογη συνεργασία Μπακασέτα και Μάνταλου, με τον τελευταίο να πλασάρει για το 0-1 στο 4ο λεπτό.

Λίγο αργότερα ο Πόνσε έφτασε κοντά στο 0-2, μετά από φοβερή κάθετη του αρχηγού της Ένωσης. Τον Αργεντίνο φορ ωστόσο σταμάτησε ο Μελίσσας.

Λίγα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου ο διαιτητής Σκουλάς ανακάλυψε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Μπακασέτα. Ο Μπαράλες έκανε το 1-1 από την άσπρη βούλα.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο φορ της Λαμίας έκανε δύο τα τέρματα του αλλά και των γηπεδούχων για το 2-1.

Ο Λούκα Μπογέ με την είσοδο του στο παιχνίδι, μετά από κεφαλιά πάσα του Πόνσε έκανε το 2-2, με δεξί βολέ από κοντά.

Το αποτέλεσμα δεν άλλαξε μέχρι τέλους και η Ένωση έφυγε με την ισοπαλία από την επαρχιακή πόλη.