Δύσκολη αποστολή στο Φάληρο για την Βασίλισσα!

0

Η Βασίλισσα αντιμετωπίζει τον Πανιώνιο στην Ν.Σμύρνη για την 24η αγωνιστική της Basket League. Ο αγώνας θα μεταδοθεί σε λεπτό προς λεπτό από την ΕΡΤ και αρχίζει στις 15:45.Να τονίσουμε πως το ματς ΔΕΝ θα διεξαχθεί στο κλειστό της Ν.Σμύρνης αλλά στο «Σοφία Μπεφόν» στο Π.Φάληρο

Η ΑΕΚ έρχεται από την βαριά ήττα από τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ την περασμένη Τετάρτη.Τα προβλήματα για τον Λούκα Μπάνκι δεν σταματάνε. Πιο συγκεκριμένα, ο ιταλός τεχνικός δεν θα έχει στην διάθεση του , τους Θίοντορ,Τσαλμπούρη,Ματσιούλις και Καββαδά. Όπως γίνεται εύκολα αντιληπτό η Ένωση θα κατεβεί με 10 παίκτες στον σημερινό αγώνα.

Στο αντίπαλο στρατόπεδο ο Πανιώνιος γνώρισε την ήττα από τον ΠΑΟΚ στην Πυλαία με 83-73. Φάνηκε αξιόμαχος και δυνατός.Παρ’ όλα αυτά ο Βασίλης Φραγκιάς αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα. Με άλλα λόγια, δεν θα έχει στην διάθεση του, τους Νίκο Καμαριανό ενώ αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή των Ντέβιον Μπέρι και του Νταρνέλ Χάρις