Πήρε μεγάλη νίκη με ανατροπή η ΑΕΚ κόντρα στον Δούκα

0

Μεγάλο διπλό με ανατροπή πήρε η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ με 4-3, μέσα στο Δαϊς, στο ντέρμπι με τον Δούκα για την 18η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Futsal Super League. Έτσι, η ΑΕΚ ανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μαζί με τον Παναθηναϊκό.

Η Ένωση αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0, ανέβασε σταδιακά την απόδοσή της και ισοφάρισε (2-2) πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η ΑΕΚ ήταν αυτή που είχε τον έλεγχο και πήρε τα ηνία (3-2), ο Δούκας δεν τα παράτησε και ισοφάρισε σε 3-3, με την ομάδα του Γιάννη Ζιάβα να πετυχαίνει ένα σημαντικό γκολ λίγο πριν το τέλος του ματς. Το 4-3 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα, με την ΑΕΚ να παίρνει ένα σημαντικό διπλό.

Να σημειωθεί πως την ΑΕΚ την περιμένει ακόμα ένα ντέρμπι με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό το ερχόμενο Σάββατο (19/01-22:00).

Τα γκολ για την ΑΕΚ πέτυχαν οι: Θανασάι [2], Μάνος, Δελλαπόρτας.