ΟΜΑΔΑΡΑ με πολλά κιλά… καρύδια “ξέρανε” τον Ολυμπιακό σε νεκρό χρόνο!

0
skyline

Η ομάδα του Νίκου Γραμματικού ξεκίνησε νοθρά το ντέρμπι και ο ΟΣΦΠ πήρε γρήγορα κεφάλι στο σκορ με 3 συνεχόμενα γκολ. Η ΑΕΚ προσπάθησε να μειώσει με γκολ του Γιακομπσεν,Αλβανου και Παλεβίατσιους. Παρ’ ολα αυτά ο Ολυμπιακός/Όμιλος Ξυνή έβρισκε τον τρόπο να σκοράρει είτε με πέναλτι είτε με ομαδικές επιθέσεις των γηπεδούχων.

Το ημίχρονο βρήκε τον Ολυμπιακό να προηγείται με 12-10.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ με γκολ του Αλβανού,Ζαμπούνη και Γιάκομπσεν ισοφάρισε τον ΟΣΦΠ και έφερε το ματς στα ισα. Ο Τζηράς με πέναλτι αύξησε την διαφορά και έδωσε ανάσα στον ΟΣΦΠ.

Το ματς στην συνέχεια ήταν ροντέο. Η ΑΕΚ ισοφάριζε και ο Ολυμπιακός περνούσε μπροστά για ένα γκολ.

Η Ένωση 1λεπτό πριν την λήξη ισοφάρισε σε 22-22. Ο Τζηράς σκόραρε 3 δευτερόλεπτα πριν την λήξη.

Ο Γιακομπσεν με αριστουργηματικό τρόπο κέρδισε πέναλτι σε νεκρό χρονο και σκόραρε! Έδωσε την πολύτιμη νίκη μέσα στο Ρέντη!  23-23!